SCÉNÁŘ.cz Jak napsat scénář Moje scénáře Diskuze Inzeráty Odkazy Kontakt
  Novinky (kompletní seznam)


2019
10. 10. 2019 Přesun webhostingu - obnovení webu

Po několika měsících, kdy stránky nefungovaly, byl opět obnoven provoz. Začátkem tohoto roku jsem neprodloužil platby za webhosting u dosavadního provozovatele a jelikož mé zájmy se ubíraly jiným směrem (cestování), byly nějakou dobu webové stránky neaktivní. Nyní pomalu obnovuji chod u nového provozovatele, ale ručně přepisuji všechny stránky a odkazy, takže plná funkčnost bude obnovena až později. Do dnešního dne jsem zprovoznil nejdůležitější části webu (jak napsat scénáře, FAQ, moje scénáře), zbytek budu ještě dodělávat.
Starší odkazy jsou nefunkční a nebudou obnoveny, nyní bude web Scénář.cz provozován výhradně pod doménou scenar.cz ,  nikoliv pod dřívější adresou scenar.filmovani.cz  . Díky za pochopení.
2015
17. 09. 2015 Nová skupina na Facebooku a nový web na Facebooku

Byla vytvořena nová skupina na Facebooku "Scenáristé", jejímž cílem je sdružovat česky a slovensky píšící scenáristy, amatérské i profesionální. 
16. 04. 2015 Nová sekce Jak napsat scénář: OSTATNÍ

Do sekce JAK NAPSAT SCÉNÁŘ byl přidán návod na psaní ostatních scénářů, jako jsou

28. 01. 2015 Nový Archiv Diskuze

Archiv Diskuze byl aktualizován po rok 2014 a nově jsou v něm všechny informace z originální Diskuze, včetně všech odpovědí, odkazů a obrázků.
2013
30. 03. 2013 Vytvořena nová sekce ČLÁNKY

Do této nové sekce ČLÁNKY byly vloženy nové články Jak prodat scénář a Jak psát scénář. Přidat článek můžete
i vy. Do této sekce též byla přesunuta sekce FAQ a Odkazy. Nově vytvořen Archiv Diskuze.
27. 03. 2013 Rozhlasový scénář

Byla vytvořena zcela nová sekce Jak napsat scénář: Rozhlasový. Jsou zde sepsány základní rady pro vytvoření scénáře k rozhlasové hře či k pořadům určeným pro rádia.

2012
18. 01. 2012 Přidán článek o přijímacím řízení  na FAMU.

Naleznete jej zde.
2010
01. 09. 2010 Jak napsat komiksový scénář

Přidána sekce Jak napsat scénář ke komiksu.
25. 05. 2010 Nový divadelní scénář

Zde si můžete stáhnout mou novou, ekologicky laděnou, divadelní komedii O Zelené Karkulce a sedmi statečných Trpaslicích. (pdf | 187 kB | 16 stran)
19. 03. 2010 Úprava databáze českých scénářů
! ZRUŠENO ! (odkazy se často měnily a nebylo v mých silách udržovat databázi aktuální)
Do databáze českých filmových scénářů byly přidány nové položky vyhledávání. Nyní můžete pohodlně a přehledně filtrovat scénáře dle názvu, data vzniku, žánru, autora i druhu.

01. 01. 2010 Oficiální spuštění webu

Oficiálně spuštěn web Scénář.cz. Již tři roky jste měli možnost čerpat informace o psaní filmového scénáře z webu FILMOVÁNÍ.cz. Nyní došlo k vytvoření samostatného webu, který je celý věnován scenáristice. Naleznete zde mnohem více informací, které jsou přehledněji řazeny. Hlavní novinkou je rozšíření sekce Jak napsat scénář, kde nyní naleznete i základní rady, jak napsat scénář televizní a divadelní. Rozšířena je též databáze českých scénářů, která obsahuje všechny typy filmových scénářů a obsahuje více položek vyhledávání.
Snad se vám bude tento web líbit, a pokud ne, napište mi své připomínky na mail nebo do Diskuze. M.G.  • novinky
FILMOVÁNÍ.cz
SCENAR.cz | Všechna práva vyhrazena. | FILMOVANI.cz